ETKİNLİK TAKVİMİ

 

YEMEK LİSTESİ

 

SINAV TAKVİMİ

 

VELİ GÖRÜŞME ÇİZELGESİ

 

K12 – VELİ ERİŞİM

 

İSTEK DERGİ

 

İSTEKKART

Bilgileri doldurun hemen size ulaşalım!

 
 
 

Etkinlikler

Etkinlikler

Aralık 2018
P S Ç P C C P
     
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Etkinlik Arşivi

  • Tüm Etkinlikler
  • Anasınıfı
  • Genel
  • İlkokul
  • Lise
  • Ortaokul

Neşe ve Karikatür Müzesi

4. sınıf öğrencilerimiz derslerde öğrendikleri bilgileri gerçek yaşam ortamlarında beceriye dönüştürmek ve bağ kurmak amacıyla Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi’ne  gezi yaptılar. Karikatürlerin mesajı ve konularının keşfedildiği bu gezide öğrencilerimiz;  eserlere farklı bir gözle bakmanın ne kadar önemli olduğunu deneyimleme fırsatı buldular.

Engelliler Haftası

İlkokul öğrencilerimiz “Engelliler Haftası”  kapsamında ,  lego dersinde   “Benim Gözüm Ol ” temasıyla arkadaşlarının komutları ile ilerleyen  araba yaparak ,engelli insanların yaşamındaki zorlukları, yaşadığı zorluklara ilişkin onlarla empati kurmayı, doğru ve etkili iletişimi  daha iyi anlayarak  verimli bir ders işlemişlerdir .

Pi Günü

Öğrencilerimize matematiği sevdirmek ve matematiğe olan ilgilerini arttırmak amacı ile okulumuzda düzenlenen “Pİ Günü Etkinliğimizin” 1.’sini gerçekleştirdik. Çeşitli matematiksel ve akıl oyunlarının yer aldığı etkinliklerde öğrencilerimiz keyifli vakit geçirdiler. Etkinlikler esnasında her öğrenci, daha önceden kendisinin tasarımını yaptığı t-shirtlerini giydi ve pi günü için hazırladıkları kurabiyeleri yanlarında getirerek arkadaşları ile paylaştı.

İstek Hamath Etkinliği

İstek İzmir Okulları olarak, 3-4-5 Ekim tarihlerinde 3.sınıftan 9. sınıfa kadar öğrenim gören öğrencilerimizle okulumuzda gerçekleşecek HAMATH Etkinliği’nde, öğrencilerimizin seviyelerine uygun problemleri çözmelerini, akıl yürütmeleri için kurulan istasyonlarda “ben de matematik yapabilirim” duygularını pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Matematiği anlamlandırmak, matematiğin soyut dünyasını keşfetmek, matematiğin hayatla ilişkisini anlamak, matematik korkularını yenmeleri için çeşitli istasyonlarla bu etkinlikleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Küçük Şeflerimiz

Geçtiğimiz haftalarda “Küçük Şeflerimiz” leziz kurabiyeler hazırladılar. Synthetic Phonics Programımızda cookie sesimizi geride bırakırken, kurabiyelerimizi afiyetle yedik.  

Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü Gezisi

Özel İzmir İstek Anadolu Lisesi öğrencileri 18-19 Ekim 2018 tarihinde Türk dili ve edebiyatı bölümünün planladığı Ege Üniversitesi Kitap ve Kâğıt Sanatları Müzesine gittiler. Öğrencilerimiz dünya kültür tarihinin son 2000 yılının vazgeçilmez demirbaşları kâğıt ve kitabın uzun soluklu yolculuğunu farklı kültürlerden örneklerle incelediler. Kâğıdın üretiminden, sanat eserine vardığı noktaya kadar çok çeşitli kâğıt ve baskı […]

Rehberlik

6. sınıf öğrencilerimizle “Okul kuralları ve Disiplin Anlayışımız”ı tekrar etmek amacıyla bir araya geldiğimiz toplantımız“ ortaokul psikoloğumuzun iletişim becerilerimizi geliştirmeye yönelik uygulamalarıyla keyifli anlara sahne oldu.

Görsel Sanatlar

İlkokul kademesindeki tüm sınıfların ortaklaşa yapımına başladıkları duvar resmi çalışması tüm hızıyla devam ediyor.

İzmir Uzay Kampı

İzmir İstek Okulları öğrencilerimiz,Fen Bilimleri Bölümü’nün düzenlediği, İzmir Uzay Kampı Türkiye’de, “Yıldızlar ve Gezegenler Macerası” konaklamalı programına katılarak,3 gün süreyle,Uzay Bilimleri,simülatör kullanım eğitimleri,uçuş görevleri,roket tasarlama ile ilgili eğitimler aldılar.Başarıyla görevlerini tamamlayıp, sertifikalarıyla  mezun olan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Çöp ve Atık Proje Sergisi

2. ve 3.sınıf “Çöp ve Atık” Proje Sergisi İstek İzmir Okulları olarak farkındalığı yüksek, doğaya ve çevresine karşı duyarlı öğrenciler yetiştirmek amacıyla okulumuzda çeşitli projeler yapılmaktadır. 2. ve 3.sınıf öğrencilerimiz bu yıl “Çöp ve Atık” projesi için çalıştılar. Bu çalışmaları yaparken öğrencilerimiz, keşfederek ve araştırarak çeşitli bilgiler öğrendiler. Bu bilgilerini deneyler yaparak gözlemleme ve not […]

Müzik

17 Mayıs 2018 Perşembe günü Mozart Akademi 4. İzmir Polifonik Korolar Festivali’ne katılan İzmir İstek Okulları Ortaokul Çok Sesli Koromuz “Çok Sesliliğe Katılımda Başarı” ödülü aldılar. 17 Mayıs 2018 Perşembe günü Mozart Akademi 4. İzmir Polifonik Korolar Festivali’ne katılan İzmir İstek Okulları İlkokul Çocuk Koromuz “Koro Disiplini, Sahne Hâkimiyeti ve Estetik Görünümde Başarı” ödülü aldılar.

Lego Robotik

İzmir Fuarında gerçekleşen FLL turnuvasında robotik kulübü öğrencilerimiz Ege Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı ile işbirliği yaptıkları hidrodinamik ile ilgili projelerini heyecanla sunuyorlar. Öğrencilerimizin hazırladığı projede, suları temizleyen faydalı bakteriler atık yağları yiyerek temizliyor. Öğrencilerimiz bu sayede hem robot tasarlayıp hem geleceğimiz için çözüm üretiyorlar. Bu başarılı çalışma için öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik […]

Dat Klubü

STEAM, proje tabanlı öğrenme, öğrencilerin yaratıcılıklarını ve problem çözme yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan Destination Imagination DAT 2018 turnuvasına katılan öğrencilerimiz, Kuşadası’nda hem projelerini sundular, hem de oldukça eğlenceli vakit geçirdiler.

2.Sınıflar Hayat Bilgisi Migros Alışverişi

2.sınıflar Hayat Bilgisi dersi kapsamında ihtiyaç ve istek konusunu hayata taşımak için Migros’a alışverişe gittiler. Öğrencilerimiz alışveriş  öncesi  ihtiyaç ve isteklerinin neler olduğunu belirlediler. Bilinçli tüketici olarak aldıkları ürünlerin son kullanma tarihlerini ve ambalajlarının sağlamlığını kontrol ederek alışverişlerini tamamladılar. Bireysel olarak yaptıkları alışveriş çok öğretici ve  eğlenceli geçti.

Anasınıfı lise “World Nursery Rhyme” Haftası Etkinliği

“World Nursery Rhyme” haftası etkinlikleri içinde Lise Öğrencilerimiz Anaokulu öğrencilerimize birlikte 2 hafta boyunca birlikte çalıştılar. Lise öğrencilerimiz, İngilizce Öğretmenlerimizin liderliğinde Anaokulu öğrencilerine İngilizce şarkılar öğrettiler. Bu süreçte Anaokulu sınıflarında örnek davranışar sergileyen Lise öğrencilerimiz küçük kardeşlerine model oldular. Tüm çalışmaların sonunda öğrencilerimiz anaokulu ortak alanında hep beraber öğrendikleri şarkıları söyleyerek eğlendiler.

Atatürk Şiir Yarışması

Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Atatürk” konulu şiir yarışmasında, İstek İzmir Okulları 8.sınıf öğrencimiz Ece ARICI ilçe ikincisi olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mozart Sunumu

Alman Besteci ve Müzik Adamı “MOZART” ile ilgili Almanca sunum yapan 6-A sınıfı öğrencimiz Miran Duru ile Türkçe sunum yapan 5-A sınıfı öğrencimiz Yaren YILMAZ’ın ardından Mozart’ın eserini Piyano ile bize sunan Adil Kerem Ünal’a teşekkür ederiz.

Urfodu Sınavı

Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi (RUSYA) tarafından hazırlanan XV. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması; ilgili branş alanlarında öğrencilerin derin ve kalıcı modern bilgi oluşumunu teşvik etmeyi ve öğrencilerin sahip oldukları temel bilgi ve yeteneklerinin alanlarını geliştirmeyi hedeflemektedir. Her yıl dünyadan binlerce öğrencinin katıldığı bilim sınavının Matematik etabını öğrencilerimizle okulumuzda gerçekleştirdik.  

Folkart Sergi Gezisi 2a,2b, 2c

İzmir İstek Okulları tüm 2. Sınıf öğrencileri, Folkart Galeri’de yer alan “Büyük Dahi, Mustafa Kemal Atatürk” sergisini ziyaret ettiler. Sergi bugüne kadar yapılmış olan en kapsamlı Atatürk sergisi olup çok etkileyici unsurlara sahipti.  Atatürk’ün bugüne kadar yayımlanmamış fotoğraflarından kullandığı kahve fincanlarına, Atatürk kapaklı Time Dergisi’nden Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nda kullandığı gaz lambalarına, çeşitli kıyafetlerine kadar birçok […]

Kültürpark rotary Kulübü Karbonsuz mutluyum semineri

Eko Okullar Projesi kapsamında 3. ve 4.sınıf öğrencilerimize Kültürpark Rotary Kulübü tarafından “Karbonsuz Mutluyum” semineri verildi. Proje kapsamında öğrencilerimiz de kendi karbon adımlarını hesaplayarak ne yapılması gerektiği üzerine çalışmalarına başladı.  

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşku ile kutladık.

7. ve 8. Sınıf Şirince Matematik Köyü

İstek İzmir Okulları, 7. ve 8. öğrencilerimiz ile Şirince Nesin Vakfı Matematik Köyü’ne yapılan eğitim amaçlı gezimiz, öğrencilerimiz için çok farklı bir deneyim oldu. Öğrencilerimiz köydeki kütüphanede Ali Nesin’in verdiği matematik problemini çözmek için uğraştılar. Dersten sonra Kepçe Lokantasında birlikte yemek yiyerek köyden ayrıldık.  

Görsel Sanatlar Resim Etkinliği

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, İlkokul ve Anasınıfı öğrencilerimiz, okul koridorlarını; ip baskıları, yıldızlar ve bayram resimleri ile süslediler.