ETKİNLİK TAKVİMİ

 

YEMEK LİSTESİ

 

SINAV TAKVİMİ

 

VELİ GÖRÜŞME ÇİZELGESİ

 

K12 – VELİ ERİŞİM

 

İSTEK DERGİ

 

İSTEKKART

Bilgileri doldurun hemen size ulaşalım!

 
 
 


Etkinlikler

Etkinlikler

Haziran 2019
P S Ç P C C P
« Oca    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Etkinlik Arşivi

  • Tüm Etkinlikler
  • Anasınıfı
  • Genel
  • Haberler
  • İlkokul
  • Lise
  • Ortaokul

Anasınıfı Sabah Sporu

Anasınıfı miniklerimiz her sabah sporlarını yaparken, hem eğleniyorlar hem de güne sağlıklı başlıyorlar.

Yılbaşı Korosu

Müzik bölümü olarak İlkokul öğrencilerimizden oluşan koromuz, yılbaşı şarkılarından oluşan performanslarıyla izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşattı.

Ispanyolca

Okulumuzda 12 Ekim Ulusal İspanyol Bayramı İspanyolca öğretmenlerimizin organize ettiği etkinliklerle tüm haftaya yayılarak coşkuyla kutlandı. Ortaöğretim ve lise kadememiz İspanyol tatları denemek için İspanyol restoranına gittiler. Gitmeyen öğrencilerimiz için öğle yemeğinde İspanyol lezzeti olan ‘Paella’ servis edildi.  İspanyol kıyafetleri ve aksesuarlarla çekildikleri fotoğraflarla keyifli bir hafta geçirdiler.

Wearable Etkinliği

3. sınıf öğrencilerimiz LEGO dersinde “Giyilebilir Teknoloji”nin ne olduğunu öğrenerek, basit makineler setleriyle maker aktivitesi gerçekleştirdiler. Kendi akıllı saatlerini yapan öğrencilerimiz,  aslında hem anlam odaklı yaşamayı hem de sadece tüketerek değil yaşarken üreten konumda olarak yaşama fikri hakkında bilgi edindiler.

Bubble Wand Etkinliği

İlkokul 3. Sınıf öğrencilerimiz ile proje tabanlı öğrenme yaklaşımı doğrultusunda derslerimizi yürütüyoruz. Üretim ruhunu yaşatmaya çalıştığımız derslerimizde, öğrencilerimiz 3D tasarımın ne olduğunu, değişkenliği olmayan nesnelerin birleşerek nasıl yeni şekiller oluşabileceğini ve 3D yazıcıların nasıl çalıştığını öğrenerek kendi projelerini “Bubble Wand” gerçekleştirdiler. Hazırladıkları ürünleri ve 3D yazıcıyı diğer ilkokul öğrencilerine de göstererek, bilgi paylaşımında bulundular.

World Scholar’s Cup

15-16 Aralık 2018 tarihlerinde, Türkiye çapında, , İzmir SEV Okullarında düzenlenen World Scholar’s Cup etkinliğine katılan senior ve junior takımlarımız hem takım hem de bireysel olarak münazara, yazma, edebiyat gibi çeşitli kategorilerde gümüş ve altın madalyalar kazanarak bizleri gururlandırdılar. Okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimizden uluslararası World Scholar’s Cup etkinliklerinden birine katılmaya hak kazanan junior takımlarımızı […]

Fep Marker

Uzay Kampı Geleceğin kaşifleri programı kapsamında Izmir Istek Okulları FEPMAKER kulübü öğrencilerimiz mission patch görevlerini 3 boyutlu olarak tasarlayıp 3d yazıcıdan yaptırdıktan sonra Arduino ile eşleştirerek tamamlamislardir  

Otizm Engelliler Okulu

Özel İzmir İstek Anadolu Lisesi Unutulmaz Deneyimler Kulübü Öğrencileri İzmir Konak Moris Bencuya Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezini ziyaret ettiler. Okulda  Eğitim alan arkadaşlarının seramik atölyesini ziyaret edip bisiklet binmelerine yardımcı oldular. Öğrencilerimiz arkadaşları ile uzun sohbetler edip hayatlarına dokundular. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek etkinlikler ve paylaşımlar için planlamalar yapıp kardeş okul projelerine ivme kazandırdılar. […]

Türgök Etkinliği

Özel İzmir İstek Anadolu Lisesi Unutulmaz Deneyimler Kulübü Öğrencileri Gültekin Yazgan’ın Kuruculuğunu yaptığı TÜRGÖK Vakfı için Kermes düzenleyip elde ettikleri geliri Sayın Tülay Yazgan’a takdim ettiler. Bu gelir sayesinde TÜRGÖK Vakfı önderliğinde öğrencilerimizin üstün çalışmaları ve gayreti ile görme engelli arkadaşlarına 5 kabartma kitap hazırlanmasına destek verdiler. Öğrencilerimizi bu duyarlı çalışmalarından dolayı Kutluyoruz.

Fep-Marker Kulüp

İzmir İstek Okulları  FEP-MAKER Kulüp öğrencilerimiz, Uzay Kampı ile yürütülen “Geleceğin Kaşifleri” proje çalışması kapsamında “mission patch- Görev Arması “ ve “Uzayda Oyuncaklar- Space Toys” konulu projelerini  tamamlayarak, video konferans ile sunumlarını gerçekleştirdiler. 3 boyutlu tasarımları ve ardino programıyla hazırladıkları projelerini büyük bir çaba ve özveriyle gerçekleştiren Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ekoloji Klubü

Ekoloji Kulübümüz çalışıyor: Kulüp öğrencilerimiz bahçemize lavanta ve papatyaları kendi elleriyle diktiler.

Yüzme

Ev sahipliğini yaptığımız 1.si gerçekleşen ilkokul yüzme şenliğine Işıkkent eğitim kampüsü ilkokul yüzme takımı okulumuzdaydı. Eğlenceli geçen müsabakada davranış ve performans açısından göz dolduran öğrencilerimizi tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz.

4. Sınıf Yaratıcı Düşünme

SINIFLAR “YARATICI DÜŞÜNME BECERİLERİ” ÇALIŞIYOR. 4.SINIFLARIMIZ  YARATICI DÜŞÜNME BECERİLERİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN EĞLENCELİ BİR ETKİNLİK YAPTILAR.İŞBİRLİKLİ BİÇİMDE SEÇTİKLERİ İKİ FARKLI OBJEYİ KULLANARAK İNSANLIĞIN YARARINA OLACAK YEPYENİ BİR OBJE İCAT ETTİKLERİ BU ÇALIŞMADA HEM EĞLENDİLER HEM DE DÜŞÜNME BECERİLERİNİ GELİŞTİRDİLER.YAPTIKLARI İCATLARI OKUL PANOSUNDA SERGİLEDİLER.

Latife Hanım Köşkü

İzmir İstek Okulları Destination Imagination Kulübü öğrencileriyle sosyal sorumluluk projemiz kapsamında, Latife Hanım Köşkü’ndeki açıklamalar öğrencilerimiz tarafından İngilizce’ye çevrilmiş, öğretmenlerimiz tarafından kontrol edilmiş ve düzenlenmiştir. Böylece kültürel miraslarımızdan biri olan Latife Hanım Köşkü’nü ziyaret eden yabancı turistlerin köşkün önemini daha iyi anlamaları hedeflenmiştir.   Ayrıca İzmir İstek Okulları öğrencileri, TURGÖK ile yaptıkları ortak çalışma ile, görme engelli […]

Bilgisayar Kodlama

Uzay Kampı Türkiye ve Uzay Bilimleri Eğitimiyle Küresel Dostluk Vakfı’nın (GFTSE), STEAM yaklaşımını uzay bilimleri eğitiminde kullanarak  video konferans bağlantılarıyla yürüttüğü projesi Geleceğin Kâşifleri Programı (FEP)’ında İzmir İstek Okulu FEP Kulübü öğrencileri bir yıl süren çalışmalarını başarıyla tamamlamışlardır. NASA’nın desteklediği yapılandırmacı öğrenme döngüsü ve AB projelerinden edinilen çıkarımların kullanıldığı, İngilizce olarak yürütülen bu programda, eğitim […]

Amc Sınavında Türkiye 3.sü!

İstek İzmir Okulu öğrencilerinin katıldığı, Amerika ile aynı anda online olarak gerçekleşen sınavda öğrenciler aldıkları derecelerle büyük bir başarıya imza attı. Amerikan Matematik Birliği (MAA- Mathematical Association of America) tarafından her yıl Kasım ayında ve dünya çapında gerçekleştirilen American Mathematics Competitions 8 (AMC  sınavı uluslararası alanda uygulanan en büyük ve önemli sınav organizasyonlarından biridir. AMC Türkiye […]

Pamukkale Gezisi

İnterdisipliner çalışmalar, bir tek disiplin yoluyla açıklanamayacak kadar geniş veya karmaşık olan soruları cevaplama, problemleri çözme veya konuları açıklama sürecidir, Bu bağlamda öğrencilerimizin öğrenme sürecini pekiştirmek ve kalıcı hale getirmek, arkadaşlık ilişkilerini ve kurum aidiyetlerini geliştirmek için 29 Kasım-01 Aralık 2018 tarihleri arasında Lisemiz, tarih-coğrafya-edebiyat dersleri kapsamında bir gezi düzenlemiştir. Gezide antik kentler, müzeler, yeryüzü şekilleri […]

Katip Çelebi Üniversitesi Gezisi

Canlılar Dünyası’nı tanıyalım ünitesi kazanımları kapsamında 5. sınıflarımız Katip Çelebi Üniversitesi Su Canlıları Koleksiyon Merkezini ziyaret etti. Su canlıları hakkında bilgi alan öğrencilerimiz sordukları sorularla öğretim görevlilerinin beğenisini topladılar.

Neşe ve Karikatür Müzesi

4. sınıf öğrencilerimiz derslerde öğrendikleri bilgileri gerçek yaşam ortamlarında beceriye dönüştürmek ve bağ kurmak amacıyla Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi’ne  gezi yaptılar. Karikatürlerin mesajı ve konularının keşfedildiği bu gezide öğrencilerimiz;  eserlere farklı bir gözle bakmanın ne kadar önemli olduğunu deneyimleme fırsatı buldular.

Engelliler Haftası

İlkokul öğrencilerimiz “Engelliler Haftası”  kapsamında ,  lego dersinde   “Benim Gözüm Ol ” temasıyla arkadaşlarının komutları ile ilerleyen  araba yaparak ,engelli insanların yaşamındaki zorlukları, yaşadığı zorluklara ilişkin onlarla empati kurmayı, doğru ve etkili iletişimi  daha iyi anlayarak  verimli bir ders işlemişlerdir .

Pi Günü

Öğrencilerimize matematiği sevdirmek ve matematiğe olan ilgilerini arttırmak amacı ile okulumuzda düzenlenen “Pİ Günü Etkinliğimizin” 1.’sini gerçekleştirdik. Çeşitli matematiksel ve akıl oyunlarının yer aldığı etkinliklerde öğrencilerimiz keyifli vakit geçirdiler. Etkinlikler esnasında her öğrenci, daha önceden kendisinin tasarımını yaptığı t-shirtlerini giydi ve pi günü için hazırladıkları kurabiyeleri yanlarında getirerek arkadaşları ile paylaştı.

İstek Hamath Etkinliği

İstek İzmir Okulları olarak, 3-4-5 Ekim tarihlerinde 3.sınıftan 9. sınıfa kadar öğrenim gören öğrencilerimizle okulumuzda gerçekleşecek HAMATH Etkinliği’nde, öğrencilerimizin seviyelerine uygun problemleri çözmelerini, akıl yürütmeleri için kurulan istasyonlarda “ben de matematik yapabilirim” duygularını pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Matematiği anlamlandırmak, matematiğin soyut dünyasını keşfetmek, matematiğin hayatla ilişkisini anlamak, matematik korkularını yenmeleri için çeşitli istasyonlarla bu etkinlikleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Küçük Şeflerimiz

Geçtiğimiz haftalarda “Küçük Şeflerimiz” leziz kurabiyeler hazırladılar. Synthetic Phonics Programımızda cookie sesimizi geride bırakırken, kurabiyelerimizi afiyetle yedik.  

Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü Gezisi

Özel İzmir İstek Anadolu Lisesi öğrencileri 18-19 Ekim 2018 tarihinde Türk dili ve edebiyatı bölümünün planladığı Ege Üniversitesi Kitap ve Kâğıt Sanatları Müzesine gittiler. Öğrencilerimiz dünya kültür tarihinin son 2000 yılının vazgeçilmez demirbaşları kâğıt ve kitabın uzun soluklu yolculuğunu farklı kültürlerden örneklerle incelediler. Kâğıdın üretiminden, sanat eserine vardığı noktaya kadar çok çeşitli kâğıt ve baskı […]

Rehberlik

6. sınıf öğrencilerimizle “Okul kuralları ve Disiplin Anlayışımız”ı tekrar etmek amacıyla bir araya geldiğimiz toplantımız“ ortaokul psikoloğumuzun iletişim becerilerimizi geliştirmeye yönelik uygulamalarıyla keyifli anlara sahne oldu.

Görsel Sanatlar

İlkokul kademesindeki tüm sınıfların ortaklaşa yapımına başladıkları duvar resmi çalışması tüm hızıyla devam ediyor.

İzmir Uzay Kampı

İzmir İstek Okulları öğrencilerimiz,Fen Bilimleri Bölümü’nün düzenlediği, İzmir Uzay Kampı Türkiye’de, “Yıldızlar ve Gezegenler Macerası” konaklamalı programına katılarak,3 gün süreyle,Uzay Bilimleri,simülatör kullanım eğitimleri,uçuş görevleri,roket tasarlama ile ilgili eğitimler aldılar.Başarıyla görevlerini tamamlayıp, sertifikalarıyla  mezun olan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Çöp ve Atık Proje Sergisi

2. ve 3.sınıf “Çöp ve Atık” Proje Sergisi İstek İzmir Okulları olarak farkındalığı yüksek, doğaya ve çevresine karşı duyarlı öğrenciler yetiştirmek amacıyla okulumuzda çeşitli projeler yapılmaktadır. 2. ve 3.sınıf öğrencilerimiz bu yıl “Çöp ve Atık” projesi için çalıştılar. Bu çalışmaları yaparken öğrencilerimiz, keşfederek ve araştırarak çeşitli bilgiler öğrendiler. Bu bilgilerini deneyler yaparak gözlemleme ve not […]

Müzik

17 Mayıs 2018 Perşembe günü Mozart Akademi 4. İzmir Polifonik Korolar Festivali’ne katılan İzmir İstek Okulları Ortaokul Çok Sesli Koromuz “Çok Sesliliğe Katılımda Başarı” ödülü aldılar. 17 Mayıs 2018 Perşembe günü Mozart Akademi 4. İzmir Polifonik Korolar Festivali’ne katılan İzmir İstek Okulları İlkokul Çocuk Koromuz “Koro Disiplini, Sahne Hâkimiyeti ve Estetik Görünümde Başarı” ödülü aldılar.

Lego Robotik

İzmir Fuarında gerçekleşen FLL turnuvasında robotik kulübü öğrencilerimiz Ege Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı ile işbirliği yaptıkları hidrodinamik ile ilgili projelerini heyecanla sunuyorlar. Öğrencilerimizin hazırladığı projede, suları temizleyen faydalı bakteriler atık yağları yiyerek temizliyor. Öğrencilerimiz bu sayede hem robot tasarlayıp hem geleceğimiz için çözüm üretiyorlar. Bu başarılı çalışma için öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik […]

Dat Klubü

STEAM, proje tabanlı öğrenme, öğrencilerin yaratıcılıklarını ve problem çözme yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan Destination Imagination DAT 2018 turnuvasına katılan öğrencilerimiz, Kuşadası’nda hem projelerini sundular, hem de oldukça eğlenceli vakit geçirdiler.

2.Sınıflar Hayat Bilgisi Migros Alışverişi

2.sınıflar Hayat Bilgisi dersi kapsamında ihtiyaç ve istek konusunu hayata taşımak için Migros’a alışverişe gittiler. Öğrencilerimiz alışveriş  öncesi  ihtiyaç ve isteklerinin neler olduğunu belirlediler. Bilinçli tüketici olarak aldıkları ürünlerin son kullanma tarihlerini ve ambalajlarının sağlamlığını kontrol ederek alışverişlerini tamamladılar. Bireysel olarak yaptıkları alışveriş çok öğretici ve  eğlenceli geçti.

Anasınıfı lise “World Nursery Rhyme” Haftası Etkinliği

“World Nursery Rhyme” haftası etkinlikleri içinde Lise Öğrencilerimiz Anaokulu öğrencilerimize birlikte 2 hafta boyunca birlikte çalıştılar. Lise öğrencilerimiz, İngilizce Öğretmenlerimizin liderliğinde Anaokulu öğrencilerine İngilizce şarkılar öğrettiler. Bu süreçte Anaokulu sınıflarında örnek davranışar sergileyen Lise öğrencilerimiz küçük kardeşlerine model oldular. Tüm çalışmaların sonunda öğrencilerimiz anaokulu ortak alanında hep beraber öğrendikleri şarkıları söyleyerek eğlendiler.

Atatürk Şiir Yarışması

Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Atatürk” konulu şiir yarışmasında, İstek İzmir Okulları 8.sınıf öğrencimiz Ece ARICI ilçe ikincisi olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mozart Sunumu

Alman Besteci ve Müzik Adamı “MOZART” ile ilgili Almanca sunum yapan 6-A sınıfı öğrencimiz Miran Duru ile Türkçe sunum yapan 5-A sınıfı öğrencimiz Yaren YILMAZ’ın ardından Mozart’ın eserini Piyano ile bize sunan Adil Kerem Ünal’a teşekkür ederiz.

Urfodu Sınavı

Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi (RUSYA) tarafından hazırlanan XV. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması; ilgili branş alanlarında öğrencilerin derin ve kalıcı modern bilgi oluşumunu teşvik etmeyi ve öğrencilerin sahip oldukları temel bilgi ve yeteneklerinin alanlarını geliştirmeyi hedeflemektedir. Her yıl dünyadan binlerce öğrencinin katıldığı bilim sınavının Matematik etabını öğrencilerimizle okulumuzda gerçekleştirdik.  

Folkart Sergi Gezisi 2a,2b, 2c

İzmir İstek Okulları tüm 2. Sınıf öğrencileri, Folkart Galeri’de yer alan “Büyük Dahi, Mustafa Kemal Atatürk” sergisini ziyaret ettiler. Sergi bugüne kadar yapılmış olan en kapsamlı Atatürk sergisi olup çok etkileyici unsurlara sahipti.  Atatürk’ün bugüne kadar yayımlanmamış fotoğraflarından kullandığı kahve fincanlarına, Atatürk kapaklı Time Dergisi’nden Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nda kullandığı gaz lambalarına, çeşitli kıyafetlerine kadar birçok […]

Kültürpark rotary Kulübü Karbonsuz mutluyum semineri

Eko Okullar Projesi kapsamında 3. ve 4.sınıf öğrencilerimize Kültürpark Rotary Kulübü tarafından “Karbonsuz Mutluyum” semineri verildi. Proje kapsamında öğrencilerimiz de kendi karbon adımlarını hesaplayarak ne yapılması gerektiği üzerine çalışmalarına başladı.  

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşku ile kutladık.

7. ve 8. Sınıf Şirince Matematik Köyü

İstek İzmir Okulları, 7. ve 8. öğrencilerimiz ile Şirince Nesin Vakfı Matematik Köyü’ne yapılan eğitim amaçlı gezimiz, öğrencilerimiz için çok farklı bir deneyim oldu. Öğrencilerimiz köydeki kütüphanede Ali Nesin’in verdiği matematik problemini çözmek için uğraştılar. Dersten sonra Kepçe Lokantasında birlikte yemek yiyerek köyden ayrıldık.  

Görsel Sanatlar Resim Etkinliği

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, İlkokul ve Anasınıfı öğrencilerimiz, okul koridorlarını; ip baskıları, yıldızlar ve bayram resimleri ile süslediler.