OKUL ÖNCESİ

OKUL ÖNCESİ

EĞİTİM İÇERİĞİ

 

1985’den bu yana köklü bir geçmişe sahip olan İstek Okulları öncü ve örnek bir kurum olarak sürdürdüğü güçlü yapısını, 2017 – 2018 eğitim – öğretim yılında İzmir İstek Okulları ile artırmıştır. Modern ve farklı bir eğitim ortamına sahip olan anaokulumuz, sevgi ve güvene dayalı eğitim anlayışıyla, güçlü öğretmen kadrosuyla öğrencileriyle buluşmanın gururunu yaşamaktadır.

 

Okulumuzda öğrencilerimize, öğrenmenin merkezinde oldukları, öğretmenleri ile birlikte etkin sorgulama yaptıkları zengin bir program ve sınıf atmosferi sunuyoruz. Okul öncesi programlarımız bilginin yanı sıra kavramların, becerilerin, tutumların gelişmesini hedefler ve öğrencilerin kişilik gelişimlerini destekler niteliktedir. Minik öğrencilerimize bütünsel bir yapı içerisinde, öğrenmenin temel aracı oyunlarla, akademik ve sosyal yönden gelişimlerinin desteklendiği, kişiliklerinin ve öz güvenlerinin geliştirildiği, mutlu oldukları ve eğlenerek öğrendikleri bir eğitim sistemi sunuyoruz.

 

Eğitim modelimiz içinde, öğretimi destekleyen gezilerimiz ve öğrencilerimizin ilgilerini/yeteneklerini geliştirmesine olanak yaratan uygulamalı derslerimiz, sosyal öğrenme ortamları olarak büyük önem taşımaktadır. Akademik ve sosyal yapımız; kültür sanat etkinliklerimiz, özel gün kutlamalarımız ve sosyal sorumluluk projelerimizle zenginleştirilmiştir.

 

Okul öncesinde elde edilen tüm kazanımlar, 4 yaştan itibaren tüm eğitim sürecinde bütünsel ve sarmal bir yapı içerisinde aynı anlayışla desteklenir. Eğitim, doğumla birlikte ilk önce ailede başlar. Sonra okul öncesi eğitim kurumları çocuğu yaşama hazırlamada en etkin rol içerir. Erken çocukluk döneminde çocuklarımıza sunulan zengin öğrenme ortamları ve olumlu çevre şartları; onların zihinsel, fiziksel, duygusal, sosyal ve dil gelişimini desteklemede, gelişimsel değişim yaratmada oldukça önemli rol oynar. Tüm eğitim – öğretim çalışmalarını bu ilke ve anlayışla, özenle yürüten İstek İzmir Okulları ile tanışmak, çocuklarınızı geleceğe birlikte hazırlamak üzere sizleri ve çocuklarınızı davet ediyor.

ÖZLEM BİLGEN OKULÖNCESİ MÜDÜR
SERAP DÜZGÜNER OKULÖNCESİ MÜDÜR YARDIMCISI
GİZEM ÇOKLUK OKULÖNCESİ REHBER ÖĞRETMEN
Elvan Başak Okur OKULÖNCESİ Sınıf Öğretmeni
Gonca Bulut OKULÖNCESİ Sınıf Öğretmeni
Esra Şimşek OKULÖNCESİ Sınıf Öğretmeni
Ebru Kumbalı OKULÖNCESİ Sınıf Öğretmeni
Ayşe Eda Üstdağ OKULÖNCESİ Sınıf Öğretmeni
Büşra Kocadere OKULÖNCESİ Sınıf Öğretmeni
Büşra Sağdıç OKULÖNCESİ Sınıf Öğretmeni
Gülhan Manavcı OKULÖNCESİ Yardımcı Öğretmen
Gülhan Bodur OKULÖNCESİ Yardımcı Öğretmen
Ayşe Tekin OKULÖNCESİ Yardımcı Öğretmen
Seda Ural OKULÖNCESİ İngilizce Öğretmeni
Senm Çoker OKULÖNCESİ İngilizce Öğretmeni
Melanie Elif Özer OKULÖNCESİ İngilizce Öğretmeni
Corey Luke Watson OKULÖNCESİ İngilizce Öğretmeni
Pelin Köken OKULÖNCESİ Görsel Sanatlar Öğretmeni
Gülnur Payzanoğlu OKULÖNCESİ Seramik Öğretmeni
Gizay Yapsık OKULÖNCESİ Müzik Öğretmeni
Kemal Altun OKULÖNCESİ Akıl ve Zekâ Oyunları Öğretmeni
Utku Haser OKULÖNCESİ Drama
Figen Işıkçı OKULÖNCESİ Beden Eğitimi
Gözde Saruhan OKULÖNCESİ Yoga
Can Edremitoğlu OKULÖNCESİ Dans
Çağla Balatlı OKULÖNCESİ Yüzme
Feiza Cansın Bayraktaroğlu OKULÖNCESİ Yüzme
Uygur Yiğit Önelke OKULÖNCESİ Yüzme   
Aynur Kaya OKULÖNCESİ Yüzme